Design Showcase 2.0, značky & vizuálna komunikácia

Kombinácia designu & vizuálnych pravidiel vytvára vizuálnu komunikáciu.

Zvedavosť a chuť tvoriť ma neopúšťa a asi preto som poctivo celý rok sedel na zadku. Nie preto, že by som nič nerobil, ale práve naopak. Mal som plné ruky designu. Dizajnoval som nové značky, nastavil som im vizuálnu komunikáciu a vytvoril som im výstupy, ktoré slúžia a fungujú. V tomto výročnom článku opisujem projekty, nápady a inšpirácie, na ktorých som pracoval počas minulého roku.

APPONIO

#design #patrikcaky #logo #identity
Showcase: patrikcaky.sk/projects/apponio
Behance portfolio: behance.net/gallery/191368411/APPONIO

Značka/Logo 💭✏️📨✔️🖼️

Design značky pre rezervačný a prezentačný nástroj APPONIO, ktorý užitočne pomáha podnikaniu a službám s rezerváciou zákazníkov a prezentáciou svojich služieb na jednom mieste. 

Idea transformácie offline rezervácie na digitálny booking bola inšpirácia pre tvorbu designu značky. Kombináciou stuhy zo zápisnej knihy a symbolu dokončenia/potvrdenia (fajky) vznikol symbol značky APPONIO. Symbol sme postavili na piedestál, a tak vznikla iniciála A. Následne som vytvoril aj ostatné písmená a vzniklo logo značky APPONIO.

Event Advisor – Milan Kováčik

#design #patrikcaky #website #webdesign
Showcase: patrikcaky.sk/projects/event-advisor-web-design
Behance portfolio:
behance.net/gallery/192925169/Eventadvisorsk-Web-Design
Web:
www.EventAdvisor.sk

Website Design 💭✏️📁🎉

Design webovej stránky pre eventového poradcu Milana Kováčika. Nosnou myšlienkou pri tvorbe designu stránky bol folder, zakladač informácií, skúseností a kontaktov. Ideu zakladača som zapracoval do štruktúry, rozloženia a designu web stránky. Design sa vizuálne doplnil o kombinovanú, expresívnu typografiu a gradientové pozadie, ktoré vytvárajú celkový imidž webovej stránky.

HMYZOMLSKY

#design #patrikcaky #logo #identity
Showcase: patrikcaky.sk/projects/hmyzomlsky
Behance portfolio: behance.net/gallery/191369389/HMYZOMLSKY-Krmivo-a-hnojivo

Značka/Logo 💭✏️🪱🐔

HMYZOMLSKY je projekt slovenskej akadémie vied a spoločnosti Scientica s.r.o., pre ktorý som mal tú česť navrhnúť design novej značky a nastavenie vizuálnej identity.

HMYZOMLSKY je prvá farma kŕmneho hmyzu na Slovensku, ktorá dostala od veterinárov zelenú! V ich ponuke nájdete nielen živý kŕmny hmyz, ale aj kvalitné organické hnojivo z hmyzieho trusu. 

Vlnkovito usporiadané tučné písmo s obrysom tvorí hlavný symbol značky, logo. V kombinácii so zemitou farebnou paletou a tvarom pripomínajúceho červíka som vytvoril vizuálnu identitu značky HMYZOMLSKY.

maroŠesták – Visual Artist

#design #patrikcaky #logo #identity
Showcase: patrikcaky.sk/projects/marosestak
Behance portfolio: behance.net/gallery/191369647/maroSestak-Visual-Artist

Značka/Logo 💭✏️💯🎬🤟🏻

Visual Identity 4 Visual Artist.

Personal branding pre vizuálneho umelca Maroša Šestáka, ktorému som vytvoril značku a nastavil vizuálnu identitu. Idea identity vznikla z mena a práce umelca. Spojením opakujúceho sa písmena Š, ktoré je na konci mena a začiatku priezviska, vznikol symbol “Double Š”. Kombináciou sansového (digital) a gotického (artist) písma vzniklo logo značky maroŠeták. Ako bonus som otočením spodného Š o 90 stupňov vytvoril symbol kamery.

Účtovníctvo Danka Bočková

#design #patrikcaky #logo #identity
Showcase: patrikcaky.sk/projects/bockova
Behance portfolio: behance.net/gallery/191371057/Uctovnictvo-Danka-Bockova

Značka/Logo 💭✏️📎🖋️📒

Design značky Účtovníctvo Danka Bočková bol unikátny proces, ktorý vznikol z jednej sponky. Pri rozprávaní o novej značke som sedel v kancelárii a ohýbal som spinku v mojej ruke. Po čase ohýbania zo spinky vzniklo písmeno B, iniciála, ktorá sa stala symbolom kancelárie Účtovníctvo Bočková. Decentná farebná paleta, serifové písmo a pattern, pripomínajúci čalúnenie doplnili do identity štýl komunikácie, ktorý je charakteristický a unikátny.

DARGAJ WOOD

#design #patrikcaky #logo #identity
Showcase: patrikcaky.sk/projects/dargaj-wood
Behance portfolio: behance.net/gallery/191371291/DARGAJ-WOOD-NabytokFurniture

Značka/Logo 💭✏️🔨🪑

Pod značkou DARGAJ WOOD vzniká nábytok vysokej kvality materiálom a spracovaním. Pri tvorbe symbolu značky som čerpal inšpiráciu v stodole plnej dreva vyššieho ako som ja sám. Letokruhy sa stali ideou symbolu, ktoré som doplnil o inciálu (písmeno) D ako referenciu na slová DARGAJ, DESIGN a WOOD. K symbolu som doplnil kruhovo usporiadanú typografiu Atyp wood, ktorá v kombinácii s čiernobielou paletou a technickými linkami vytvára vizuálnu identitu značky DARGAJ WOOD.

Vesantech – Lipozomálne vitamíny

#design #patrikcaky #package #packaging
Showcase: patrikcaky.sk/projects/package-collection-vesantech
Behance portfolio:
behance.net/gallery/192930979/Vesantech-Package-Collection

Produkt/Package Design 💭✏️🌿💚

Obalový design pre Lipozomálne vitamíny od značky Vesantech, pre ktoré som vytvoril variabilný package design, ktorý dokáže odprezentovať nové produkty a balenia značky Vesantech. Inšpirácia a nápad pri tvorbe obalov vychádza z prvkov a symbolov vizuálnej identity samotnej značky.

KLIQ

#design #patrikcaky #logo #identity
Showcase: patrikcaky.sk/projects/kliq
Behance portfolio: behance.net/gallery/191371523/KLIQ-Premium-Spirits

Značka/Logo 💭✏️🥃🧊

Design značky KLIQ pre eshop prémiových alkoholických nápojov vznikol z inšpirácie typografických etikiet a tvaru fľaše. Vytvorením ligatúry “Li” vznikol symbol značky, fľaša, ktorá sa doplnila o voskový odtlačok, ktorý sa využíva ako grafický prvok vizuálnej identity značky KLIQ. Odtlačok (stamp) v podobe výraznej línie/obrysu je kombinácia vintage prvku v modernom šate.

DESTINO

#design #patrikcaky #logo #identity
Showcase: patrikcaky.sk/projects/destino
Behance portfolio: behance.net/gallery/191371741/DESTINO-Travel-Agency

Značka/Logo 💭✏️✨✈️

Design značky DESTINO, cestovnej kancelárie pre golfové a zážitkové výlety. Inšpiráciou procesu bolo cestovanie, ktoré som vizuálne navrhol do tvaru kompasu, strelky, ktorá rovnako pripomína hviezdu a slnko. K symbolu pribudlo písmo Red Rose, ktoré vizuálne dopĺňa tón značky a systém komunikácie služby.

Záver

Získajte aj vy inšpiráciu a skvelé nápady zo šťastného a nevšedného života. Garanciou je život plný pekných momentov, ktoré Vás zakaždým posunú bližšie k vysnívanému životu. Základom je jednoducho robiť to, čo Vás baví a napĺňa.

Autor článku

patrikcaky© design
Design vizuálnej komunikácie
Pracujem v Bratislave, Slovensko
design@patrikcaky.sk

More Design